Turanlar Köyü'ne hoş geldiniz. Hava Çok Bulutlu 16 °C

Kapıdağ Yarımadası

Turan Köy (Turanlar) Genel Bilgi :

Turan Köy Kapıdağ'ın sakin ve bir çok kişi tarafından bilinmeyen eşsiz güzellikteki yerlerinden biridir. Turan Köy'e iki farklı şekilde ulaşabilirsiniz. Bu detaylı bir şekilde ulaşım bölümünde anlatılmaktadır. Bu köyde de tarihi kalıntılara rastlanmaktadır. Turan köye Kapıdağ Yarımadası içerisinden ulaşılan yol girişi, Karadeniz sahillerini aratmayacak şekilde yemyeşil bir doğaya sahiptir. Köyün geçim kaynağı ise ağırlıklı olarak tarımdır. Balıkçılıkta bu köyde geçim kaynağı olacak boyutta profesyonel olarak yapılmamaktadır.

Turan Köy Konaklama ve yeme- içme olanakları:

Turanlar Köyünde konaklamak için kiralık müstakil evler, kiralık oda şeklindeki pansiyonlar mevcuttur.

Turan Köyde Uysal Balık Tesislerinde Alabalık yediniz mi ?

Uysal Alabalık Tesisleri
       
Dilek Pansiyon
       
Gizem Pansiyon
       
Turanlar Pansiyon
       
Kardelen Pansiyon
       
Hilal Pansiyon
       
Çelik Pansiyon
       
Ufuk Pansiyon
       
Korali Pansiyon Turan Köy
       
Dolan Pansiyon
       
KAPTAN PANSİYON
       
Zeynep Pansiyon Turanlar
       
Turan Köy Apart
       
Turan Köy Daire
       
İnci Apart
       
Martı Apart Turan Köy
       

şletmenizi ücretsiz ekleyebilirsiniz.

Turan Köy (Turanlar) Ulaşım:

Turanlar Köyüne Ulaşım için ilk olarak Erdek'e gelmelisiniz. Buradan Ocaklar istikametinde devam ettikten sonra Ocaklara girmeden Turanlar - Ocaklar ayırımından Turanlar istikametine dönerek 9 km lik yemyeşil bir Kapıdağ yolculuğundan sonra Turanlar köyüne varabilirsiniz. Bunun dışında Erdek'ten düzenli olarak köye minibüs seferleri yapılmaktadır.Turanlar'a başka bir ulaşım şekli ise Ocaklar,Narlı, İlhan Köy sahil şeridi istikametinde devam ettikten sonrada Turanlara ulaşabilirsiniz. Bu ulaşım şekli gezi şeklinde uzun bir yolculuk olacaktır. Turanlar köyü Erdek Uzaklığı 18 km dir.Detaylı ulaşım haritasını görmek için buraya tıklayınız !

Yaz aylarından sabah 8.00 den akşam 22.00 ye kadar minübüs bulunmaktadır.Minübüsler Erdek ilçe garajından hareket etmektedirler.

Turan Köy Ekonomisi:

Köyün ekonomisi kırmızı soğan ve kısmi olarak balıkçılık, zeytincilikten oluşmaktadır. Köy turizm yönünden nitelikli pansiyonların olduğu bir yerdir. Köyde bulunan sezonluk kiralık daireler burada yaşayanlar için ekonomik katkı sağlamaktadır. Kaynak Bu sayfadaki bazı bilgiler M. Reşit Ertüzün'ün "Kapıdağ Yarımadası ve Çevresindeki Adalar" adlı Kitabından Alınıştır.

 

 

Erdek Pansiyonları, Erdek Otelleri, Ocaklar Otelleri, Ocaklar Pansiyonları, Ormanlı Pansiyonları, Narlı Pansiyonları , Turan Köy Pansiyonları

Fotoğraf: Ballıpınar Köyü - Murat Tansu ÖZYOL

kapidag.com 2003-2016 her hakkı saklıdır.