Turan Köy (Turanlar) Genel Bilgi :

Turan Köy Kapıdağ'ın sakin ve bir çok kişi tarafından bilinmeyen eşsiz güzellikteki yerlerinden biridir. Turan Köy'e iki farklı şekilde ulaşabilirsiniz. Bu detaylı bir şekilde ulaşım bölümünde anlatılmaktadır. Bu köyde de tarihi kalıntılara rastlanmaktadır. Turan köye Kapıdağ Yarımadası içerisinden ulaşılan yol girişi, Karadeniz sahillerini aratmayacak şekilde yemyeşil bir doğaya sahiptir. Köyün geçim kaynağı ise ağırlıklı olarak tarımdır. Balıkçılıkta bu köyde geçim kaynağı olacak boyutta profesyonel olarak yapılmamaktadır.

Turan Köy Konaklama ve yeme- içme olanakları:

Turanlar Köyünde konaklamak için kiralık müstakil evler, kiralık oda şeklindeki pansiyonlar mevcuttur.

Turan Köyde Uysal Balık Tesislerinde Alabalık yediniz mi ?

Uysal Alabalık Tesisleri
     
Dilek Pansiyon
     
Gizem Pansiyon
     
Turanlar Pansiyon
     
Kardelen Pansiyon
     
Hilal Pansiyon
     
Çelik Pansiyon
     
Ufuk Pansiyon
     
Korali Pansiyon Turan Köy
     
Dolan Pansiyon
     
Zeynep Pansiyon Turanlar
     
Turan Köy Apart
     
Turan Köy Daire
     
İnci Apart
     
Martı Apart Turan Köy
     

İşletmenizi ücretsiz ekleyebilirsiniz.

Turan Köy (Turanlar) Ulaşım:

Turanlar Köyüne Ulaşım için ilk olarak Erdek'e gelmelisiniz. Buradan Ocaklar istikametinde devam ettikten sonra Ocaklara girmeden Turanlar - Ocaklar ayırımından Turanlar istikametine dönerek 9 km lik yemyeşil bir Kapıdağ yolculuğundan sonra Turanlar köyüne varabilirsiniz. Bunun dışında Erdek'ten düzenli olarak köye minibüs seferleri yapılmaktadır.Turanlar'a başka bir ulaşım şekli ise Ocaklar,Narlı, İlhan Köy sahil şeridi istikametinde devam ettikten sonrada Turanlara ulaşabilirsiniz. Bu ulaşım şekli gezi şeklinde uzun bir yolculuk olacaktır. Turanlar köyü Erdek Uzaklığı 18 km dir.Detaylı ulaşım haritasını görmek için buraya tıklayınız !

Yaz aylarından sabah 8.00 den akşam 22.00 ye kadar minübüs bulunmaktadır.Minübüsler Erdek ilçe garajından hareket etmektedirler.

Turan Köy Ekonomisi:

Köyün ekonomisi kırmızı soğan ve kısmi olarak balıkçılık, zeytincilikten oluşmaktadır. Köy turizm yönünden nitelikli pansiyonların olduğu bir yerdir. Köyde bulunan sezonluk kiralık daireler burada yaşayanlar için ekonomik katkı sağlamaktadır. Kaynak Bu sayfadaki bazı bilgiler M. Reşit Ertüzün'ün "Kapıdağ Yarımadası ve Çevresindeki Adalar" adlı Kitabından Alınıştır.

Turanlar ve Çevresinde hava Güneşli

En Yüksek En Düşük

Yorumlar