Ormanlı Köyü'ne hoş geldiniz. Hava

Kapıdağ Yarımadası

Ormanlı Genel Bilgi :

Ormanlı Köyü Kapıdağ'ın ulaşımı yönünden en uzak noktasında yer almaktadır. Ormanlı köyü halkın geçim kaynağı kırmızı soğan turizm, balıkçılık köyde gelişmiş değildir.Kışın ise zeytincilik ve ıhlamur önemli geçim kaynaklarındandır. Kapıdağ'da bulunan şelale Ormanlı köyünde yer almaktadır. Ormanlı Köyünün eski ve halk içinde bilinen adı şeytan köydür.

Ormanlı'da en iyi muhafaza edilmiş olan köy kiliselerinden biri bulunmaktadır. Gayet serbest bir düşünce ile bu kilisenin duvarının dışyüzüne yerleştirilmiş olan, çıplak üç kadın ve iki erkeği canlandıran güzel kabartma Erdek Müzesine kaldırılmıştır.Orman Köyün Yemyeşil El değmemiş ve kirletilmemiş doğası gerçek anlamıyla görülmeye değer bir güzellik taşımaktadır. Orman köy gerçekten keşfedilmesi gereken bir güzellik taşımaktadır.

Ormanlı Köyü Konaklama ve yeme- içme olanakları:

Ormanlı Köyünde konaklamak için kiralık müstakil evler, kiralık oda şeklindeki pansiyonlar mevcuttur.

Evrim Pansiyon
       
Deniz Pansiyon
       
Kamer Ablanın Yeri
       
Öykü Evi
       
çağla pansiyon
       
Erdek Ormanlı
       
Soylu Pansiyon
       

Ormanlı Köyü Ulaşım: Orman Köye Ulaşım için ilk olarak Bandırma'dan Erdek'e gelmelisiniz daha sonra ise Erdek'ten Ocaklar'a girmeden Turan Köy istikametinde ilerlemelisiniz . Turanlar Köyüne ulaştıktan sonra buradan 9 km daha devam ederek Turanlar Köyüne ulaşabilirsiniz ! Ocaklar Erdek arası 9 km Ocaklar Turan köy arasıda 9 km lik bir mesafededir. Toplam olarak Erdek Ormanlı arası 27 km lik bir mesafededir. yol çok fazla virajlı olduğundan yolculuk süresi uzamaktadır. Ama doğal güzellikleri görmek için gerçekten kat edilmeye değer bir yolculuktur. Erdek'ten ise günde 1 seferlik Ormanlı köyüne minibüs kalkmaktadır.

Erdek-Ormanlı 08:00 09:00 19:00 | Ormanlı-Erdek 12:30 16:00 22:00

Ormanlı köyü ilgli tanıtım linkleri : www.evrimpansiyon.com www.ormanlikoyu.org

Erdek Pansiyonları, Erdek Otelleri, Ocaklar Otelleri, Ocaklar Pansiyonları, Ormanlı Pansiyonları, Narlı Pansiyonları , Turan Köy Pansiyonları

Fotoğraf: Ballıpınar Köyü - Murat Tansu ?ZYOL

kapidag.com 2003-2016 her hakkı saklıdır.