kapidag.com

Ormanlı Köyü

Hakkında Kısaca

Sayfamıza hoş geldiniz, bugün günlerden 27 Kasım 2021, Cumartesi ve hava Az Bulutlu sıcaklık ise tahmini olarak 19°C olması bekleniyor Ormanlı Köyü için ...

Genel Bilgi

Ormanlı Genel Bilgi :

Ormanlı Köyü Kapıdağ'ın ulaşımı yönünden en uzak noktasında yer almaktadır. Ormanlı köyü halkın geçim kaynağı kırmızı soğan turizm, balıkçılık köyde gelişmiş değildir.Kışın ise zeytincilik ve ıhlamur önemli geçim kaynaklarındandır. Kapıdağ'da bulunan şelale Ormanlı köyünde yer almaktadır. Ormanlı Köyünün eski ve halk içinde bilinen adı şeytan köydür.

Ormanlı'da en iyi muhafaza edilmiş olan köy kiliselerinden biri bulunmaktadır. Gayet serbest bir düşünce ile bu kilisenin duvarının dışyüzüne yerleştirilmiş olan, çıplak üç kadın ve iki erkeği canlandıran güzel kabartma Erdek Müzesine kaldırılmıştır.Orman Köyün Yemyeşil El değmemiş ve kirletilmemiş doğası gerçek anlamıyla görülmeye değer bir güzellik taşımaktadır. Orman köy gerçekten keşfedilmesi gereken bir güzellik taşımaktadır.

Ormanlı Köyü Konaklama ve yeme- içme olanakları:

Ormanlı Köyünde konaklamak için kiralık müstakil evler, kiralık oda şeklindeki pansiyonlar mevcuttur.

Ormanlı Köyü Ulaşım: Orman Köye Ulaşım için ilk olarak Bandırma'dan Erdek'e gelmelisiniz daha sonra ise Erdek'ten Ocaklar'a girmeden Turan Köy istikametinde ilerlemelisiniz . Turanlar Köyüne ulaştıktan sonra buradan 9 km daha devam ederek Turanlar Köyüne ulaşabilirsiniz ! Ocaklar Erdek arası 9 km Ocaklar Turan köy arasıda 9 km lik bir mesafededir. Toplam olarak Erdek Ormanlı arası 27 km lik bir mesafededir. yol çok fazla virajlı olduğundan yolculuk süresi uzamaktadır. Ama doğal güzellikleri görmek için gerçekten kat edilmeye değer bir yolculuktur. Erdek'ten ise günde 1 seferlik Ormanlı köyüne minibüs kalkmaktadır.

Erdek-Ormanlı 08:00 09:00 19:00 | Ormanlı-Erdek 12:30 16:00 22:00

Ormanlı köyü ilgli tanıtım linkleri : www.evrimpansiyon.com www.ormanlikoyu.org

Ulaşım

Konaklama

Evrim Pansiyon bilgi için tıklayınız...
Deniz Pansiyon bilgi için tıklayınız...
Kamer Ablanın Yeri bilgi için tıklayınız...
Öykü Evi bilgi için tıklayınız...
çağla pansiyon bilgi için tıklayınız...
Erdek Ormanlı bilgi için tıklayınız...
Soylu Pansiyon bilgi için tıklayınız...

Sayfa son düzenlenme tarihi, 31-05-2020 21:15:17