kapidag.com

İlhan Köy

Hakkında Kısaca

Sayfamıza hoş geldiniz, bugün günlerden 27 Kasım 2021, Cumartesi ve hava Az Bulutlu sıcaklık ise tahmini olarak 19°C olması bekleniyor İlhan Köy için ...

Genel Bilgi

İlhan Köy Genel Bilgi :

İlhan Köyü Kapıdağ Yarımadası'nın en doğunda bulunmaktadır.İlhan Köy Yarımadanın diğer köyleri gibi geçimini ağırlıklı olarak balıkçılıktan sağlamaktadır. İlhan köyde nitelikli konaklama tesisi bulunmamaktadır.İlhan köy de turizm faaliyetleri köye bağlı olan Büyükova'da olmaktadır.

İlhan Köy Konaklama ve yeme- içme olanakları:

ilhan köy merkezinde turizm açısından konaklama olanakları çok fazla gelişmemişken daha öncede belirttiğimiz gibi Büyükovada konaklama merkezleri mevcuttur. Ama Büyükova'da turizm tesisleri çok fazla nitelikli olmayan pansiyon şeklindedir. Yine komşu köy olan Narlı 'da ise nitelikli konaklama tesisi bulunmaktadır.

İlhan Köy Ulaşım:

İlhan köy' e ulaşım için Erdek Bandırma Karayolundan öncelikle Erdek' e buradan da Ocaklar istikametinde devam ettikten sonra 9 Km lik bir mesafeden sonra İlhan Köy'e ulaşabilirsiniz ! İlhan Köy'e düzenli bir otobüs seferi yoktur ,buraya ulaşımı kendi aracınızla veya kiralayacağınız bir araçla sağlayabilirsiniz.

İlhan Köy Ekonomi

Köyün ekonomisi balıkçılık ve zeytincilikten oluşmaktadır. Köy turizm yönünden gelişme daha yeni yeni faaliyet göstermeye başlamıştır. Yazın sıcakta gölgede resimde de görüldüğü gibi yapılan hazırlıklar sezon başladığında avlanacak balıklar içindir.

Ulaşım

Konaklama

Sayfa son düzenlenme tarihi, 31-05-2020 21:11:34