kapidag.com

Dalyan Mevkii

Hakkında Kısaca

Sayfamıza hoş geldiniz, bugün günlerden 27 Kasım 2021, Cumartesi ve hava Az Bulutlu sıcaklık ise tahmini olarak 19°C olması bekleniyor Dalyan Mevkii için ...

Dalyan Erdek Belediyesine bağlı bir yerleşim merkezidir. Dalyan Kapıdağ Yarımadasının doğusunda bulunan yerleşim merkezleri içindedir. Tatlısu'dan sonra turizm olanakları açısından en gelişmiş ve gelişmekte olanıdır. Dalyan* ismini burada bulunan Dalyan ağlarından almıştır.

Genel Bilgi

Dalyan sizin için sesiz sakin bir şekilde güneşin ve yazın tatıdını çıkaracağınız kesinlikle iyi bir alternatif olacaktır. Kış aylarında ortalama 50 hane aile sahiplik yapan Dalyan bu rakamı yaz aylarında 300' ün üzerine taşımaktadır. Dalyan'a komşu olan Tanaşa mevkii de deniz girmek için uygun bir alandır. Tanşa'da her hangi bir turistlik tesis ve konaklama merkezi bulunmamaktadır. Dalyan hem ekonominize hem de beğeniye uygun bir alternatif olacaktır.

Aktiviteler ve Yapabilecekleriniz İsmini ağ yapısı ve balık avlama sisteminden alan Dalyan'da olta ile balık avcılığı konusunda hoş vakit geçirebilirsiniz. Şehir stresinden uzaklaşmak ve dinlenmek için değişik bir aktivite seçeneği olacaktır. Bunun dışında otellerin bulunduğu alanda denize girebilir Dalyan sahil bitiminde ise günü birlik piknik alanlarında piknik yapabilirsiniz.

Ulaşım

Dalyan' a ulaşım için Bandırma - Erdek karayolunda Tatlısu istikametine döndükten sonra Tatlısu Köyünü ve buraya ait Liman kampı mevkiini geçerek Dalyan Mevkiine ulaşabilirsiniz yaklaşık olarak Bandırma'dan 45 dk lık bir süre almaktadır. Dalyan'a yine Karşıyaka Belediyesine ait otobüslerle ulaşım sağlayabilirsiniz yaz sezonu için 30 dk aralarla düzenli olarak sabah 7:00 - 22:00 a kadar otobüs bulabilirsiniz hafta içi ve hafta sonu 1 kişi ücreti ise 4 TL ( 2014 yaz fiyatlarıdır) ulaşım bedelidir. Dalyan'a daha detaylı ulaşım haritası için buraya tıklayınız. Karşıyaka Belediyesi Otobüsleri İDO - Bandırma iskelesi araç çıkışı karşısında bulunan otobüs duraklarının olduğu bölgededir.

Konaklama

Dalyan'da yemek konusunda otellerin restaurantı dışında bir tek iskele gazinosunun karşısındaki büfede fast food olanakları vardır. Dalyan'da bulunan restaurantlar çok gelişmiş ve nitelikli tesisler değildir. Sizlere Dalyan'da denize karşı kendi imkanlarınızla mangalda balık tavsiyesinde bulunabiliriz birde iskele gazinosunda bir yorgunluk çayı veya kahvesinide öneririz.         

Dalyan Garden Otel bilgi için tıklayınız...

Sayfa son düzenlenme tarihi, 14-06-2020 17:49:22