kapidag.com

Büyükova İlhanlar Köyü

Hakkında Kısaca

Sayfamıza hoş geldiniz, bugün günlerden 23 Ekim 2020, Cuma ve hava Güneşli sıcaklık ise tahmini olarak 22°C olması bekleniyor Büyükova İlhanlar Köyü için ...

Genel Bilgi

Büyükova İlhanlar Köyü Genel Bilgi :

Buyukova Genel Bilgi Büyükova İlhan Köye bağlı bir yerleşim birimi olup bir tatil köyü düşüncesi şeklinde gelişimini sürdürmektedir. Kapıdağ yarım adsında en mükemmel sahile sahip olan bir yerleşim yeridir. Denize girmek için en ideal yer burasıdır. Hem plaj bakımından hem de denizin derinliği bakımından Akdeniz ve Ege de ki bir çok kıyı'dan bile daha iyi diyebileceğimiz bir yapıdadır. Bu sahil sizlerin keşif ini bekliyor. Yazın ve kışın olmak üzere düzenli minibüs seferleri de mevuttur.Burada son derece en verimli topraklarda mevcuttur. Kapıdağ Yarımadasının alüvyonlu topraklarının yağmur ve diğer doğal etkilerle buraya inmesi bu toprakları verimli kılmaktadır. Burada da Ballıpınar Köyünde ki gibi en kaliteli sofralık kırmızı soğanlar yetişmektedir. Büyükova konaklama ve yeme-içme noktaları hakkında bilgi sayfamızın aşağıya devam eden kısmında belirtilmiştir. Büyükova'da Yapılabilecekler Büyükova'da deniz son derece güzel ve sakin bir yer olduğu için huzurlu ve mutlu bir tatil geçirebilirsiniz. Çadırıınızla birlikte kamp kurarak bu doğal güzelliği doğal haliyle yaşayabilirsiniz.

Büyükova İlhanlar Köyü Konaklama ve yeme- içme olanakları:

Büyükova İlhanlar Köyünde turistlik bir yemek üzerine ve konaklama üzerine konaklayabileceğiniz rahat ve ekonomik pansiyonlar bulunmaktadır.Yine Barış Pansiyonun Cafesi ve Pide salonuda yemek yemek için bir seçenek olabilir.

Büyükova İlhanlar Köyü Ulaşım:

Büyükova'ya ulaşım için iki seçeneğiniz var ! Birincisi kısa olan yol Bandırma - Erdek Karayolunun tamamladıktan sonra Ocaklar' a devam ederek buradan Ocaklar'a hiç girmeden Turanlar istikametine yönelerek Turanlarda sonrada batı istikametinde 2-3 km lik bir yolculuk yaparak ulaşabilirsiniz. Bunun dışındaki ikinci yol ise Ocaklar istikametinde Narlı , İlhan Köy ve Küçükova 'yı geçerek yapacağınız ulaşım yolu olacaktır. Köye her gün düzenli minibüs seferleri düzenlenmektedir. Sabah 7:00 da ve sabah 8:00 da minibüsler geçmektedir. Doğanlar minibüsü ile de ulaşım mümkündür. Öğlen saatlerinde Erdek'ten minibüsler mevcuttur.15:00 da öğlen hareket etmektedir.

Ulaşım

Konaklama

Barış Pansiyon 2 bilgi için tıklayınız...

Barış Pansiyon 1 bilgi için tıklayınız...

Erdek Pansiyonları, Erdek Otelleri, Ocaklar Otelleri, Ocaklar Pansiyonları, Ormanlı Pansiyonları, Narlı Pansiyonları , Turan Köy Pansiyonları

Sayfa son düzenlenme tarihi, 31-05-2020 21:05:47